Muziekwedstrijd Breughel 2020
Snaarinstrumenten (viool-altviool-cello-contrabas)

Samenvatting reglement 2020

Inschrijvingen: Tot en met zaterdag 12 /01/ 2020

Inlichtingen en inschrijvingen: Théo WYNANDS  –  twbreughel2@gmail.com

VOOR WIE ?

Jonge talenten. Op de dag van de eleminatieproef (08.2.2020) de leeftijd niet bereikt hebben die voor elke leeftijdscategorie is vastgelegd. In België studeren en verblijven :

  • Catégorie A : minder dan 13 jaar.
  • Categorie B : minder dan 16 jaar (geb. tussen 9/02/2004 en 8/02/2007 inbegrepen)
  • Categorie C : minder dan 19 jaar (geb. tussen 9/02/2001 en 8/02/2004 inbegrepen)
  • Categorie D : minder dan 23 jaar (geb. tussen 9/02/1996 en 8/02/2001 inbegrepen)
TOEGEKENDE PRIJZEN.

Prijs « Muziekwedstrijd Breughel » : toegekend aan de 1ste laureaat

Categorie D : 1ste laureaat 1500€   –   2de laureaat 500€

Categorie C : 1ste laureaat 250€   –   2de laureaat 200€

Categorie B : 1ste laureaat 200€   –   2de laureaat 150€

Categorie A : 1ste laureaat 150€   –   2de laureaat 100€

Prijs  van het Publiek (buiten categorie) : 500€

Prijs voor de beste uitvoering van een werk naar keuze (buiten categorie) : 500€

Il est important de ne pas dépasser la durée autorisée de la prestation.

(Cat.A: 10’ – Cat.B: 12’- Cat.C:15’ en Cat.D: 20’). Toutes les œuvres doivent être exécutées de mémoire !

PROGRAMMA

Het is belangrijk om de toegelaten tijdsduur bij de uitvoering van de werken niet te overschrijden (Cat.A: 10’ – Cat.B: 12’- Cat.C:15’ en Cat.D: 20’). Alle werken dienen uit het hoofd te worden gespeeld.

Voor de eleminatieproeven:

Voor elke categorie : één opgelegd werk en één werk naar keuze

1.- VIOOL

Opgelegd werk:

Categorie A :

Eén werk naar keuze uit :

DE MEESTERS DER VIOOL II (Ref. Crickboom) of DE MEESTERS DER VIOOL IV (Ref. Crickboom) of DE MEESTERS DER VIOOL V (Ref.CRICKBOOM)

Categorie B :

Eén werk gekozen uit :

  • Etudes van Kreutzer
  • Caprices van Fiorillo

Categorie C :

Eén werk gekozen uit :

  • Caprices van Fiorillo
  • Caprices van Rode
  • J.S. BACH :
    • Presto (1ste sonate in sol klein)
    • Bourrée (Partita III in mi groot)
    • Gigue (Partita III in mi groot)
    • Gigue (Partita II in re klein)
    • Sarabande (Partita I in si klein)
    • Sarabande (Partita II in re klein)
    • Allegro (Sonate II in la klein)
  • Caprices 16 ou 20 van N. Paganini

Categorie D:

Eén werk naar keuze uit :

  • Caprices van N. Paganini
  • Caprices van H. Wieniawsky
  • de 3 Sonates voor viool solo van J.S. Bach (behalve de Chaconne en de Fuga)
Als 2de werk:

Voor Categorie A, B en C:

Eén enkel werk naar keuze, zonder herhaling, met pianobegeleiding.

Voor Categorie D:

Een concerto of een werk naar keuze (één beweging) met pianobegeleiding

2.- ALTVIOOL

Opgelegd werk

Categorie A :

Een etude gekozen uit :

  • WOHLFAHRT  op.45
  • KAYSER op.43

Categorie B :

Een etude gekozen uit :

  • Mazas op.36

Categorie C :

Een etude gekozen uit :

  • Hoffmeister
  • Palaschko
  • Mazas
  • J.S. Bach : suite naar de Suites voor cello (naar keuze)
    • Prélude, courante (1ère suite)
    • Bourrées 1 et 2 (3e suite)
    • Courante (6e suite)

Categorie D :  

  • Uittreksels naar keuze uit de Suites van J.S. Bach
  • Etuden van Palaschko
  • Etuden van Hoffmeister
Als 2de werk:

Voor Categorie A, B en C:

Eén enkel werk naar keuze, zonder herhaling, met pianobegeleiding.

Voor Categorie D:

Een concerto of een sonate naar keuze (één beweging).

3.- CELLO.

Opgelegd werk

Categorie A: 

Een etude gekozen uit:

  • S.LEE – Melodischce etuden, op. 31
  • J. DOTZAUER

Categorie B:

Eén etude naar keuze uit:

  • Franchomme op.7
  • J.L. Duport
  • D. Popper p.73

Categorie C:

Eén etude naar keuze uit:

  • D.POPPER op. 73
  • A.PIATTI
  • J.S. BACH suites (zonder prelude)

Categorie D:

Eén werk naar keuze uit:

  • A. Piatti
  • A.-F. Servais
  • J.S. Bach Suites 4 – 5 – 6 (zonder prelude)
Als 2de werk:

Voor Categorie A, B en C:

Eén enkel werk naar keuze, zonder herhaling, met pianobegeleiding.

Voor Categorie D:

Een werk naar keuze (één beweging) met pianobegeleiding

4.- CONTRABAS

Œuvre imposée.

Categorie A:

Eén étude gekozen uit :

  • Etude n°30 Moderato in re groot van Giovanni
  • Bottesini; Method for double bass. Yorke Edition, 31 Thornhill square, London N1, B.R.
  • Etude in do klein (pag. 32) ou en ré majeur (pag. 39) ou en mi bémol majeur (pag. 42) Méthode voor contrabas, E. Nanny, 1ste boek – Editions Leduc A., 175 rue Saint Honoré, Paris

Categorie B: 

Eén étude gekozen uit:

  • Etude in sol groot (pag. 52) van E. Nanny, Editions Leduc A. 175 rue Saint Honoré, Paris 1
  • Etude in si b groot n°1 allegro maestoso van Fr. Simandl (pag. 2) International Music C°, 511 Fifth Avenue New York 10017 – Method for double Bass
  • Etude in do groot nr 12 in de cahier van de 57 étuden van Storch-Hrabe bij IMC
  • Etude in mi klein nr 17 n de cahier van de 30 étuden van Fr. Simandl bij Kalmus

Categorie C:  

Eén étude gekozen uit:

  • Etude in re klein Moderato, Simandl (2e boek pag. 12)
  • Etude en Mi b majeur, Simandl Allegro-Moderato N°1 (2e livre page 18) – International Music C°, 511 Fifth Avenue New York  10017 – Method for double Bas
  • Etude in Mi b groot, Simandl Allegro-Moderato N°1 (2e boek pag. 18) – International Music C°, 511 Fifth Avenue New York 10017 – Method for double Bass
  • Etude in sol groot pag. 65 in de volledige methode van Edouard Nanny bij Editions Alphonse Leduc

Categorie D:

  • Uittreksels uit de 4 Baroksuites van Jacques Vanherenthals (Editions Musicales J.Vanherenthals Bayard-Nizet
Als 2de werk:

Voor Categorie A, B en C:

Eén enkel werk naar keuze, zonder herhaling, met pianobegeleiding.

Voor Categorie D:

Eén enkel klassiek werk (sonate of concerto naar keuze), één beweging, zonder herhaling.

Voor de finale:

Voor de categoriën A, B, C en D

Maximum duur gelijk aan deze van de eleminatieproeven.

Ten minste één van de twee werken die bij de selectieproef uitgevoerd werden MOET  vervangen worden door een nieuw werk waarvan de duur en de technische moeilijkheidsgraad gelijkwaardig is. De werken dienen uitgevoerd te worden ZONDER herhaling.

De maximum toegelaten tijd per categorie dient nageleefd te worden. Wordt deze overschreden, dan moet de kandidaat  kiezen voor één enkel werk.

Binnen de acht dagen na de eleminatieproef, dient de kandidaat die weerhouden werd voor de finale het(de) nieuwe werk(en) dat hij wenst uit te voeren mede te delen en zo nodig er een exemplaar van te laten geworden aan het Artistiek Comité

KALENDER VAN DE WEDSTRIJD:

Zaterdag 12 januari 2020 :

Uiterste datum van inschrijvingen

Zaterdag 8 en zondag 9 februari 2020 :

9u30 Eliminatieproef

Aula TOOTS, 125 Ed Stuckensstraat te 1140 Evere

Zondag 22 maart 2020 :

15u00 Finale

Studio 4 te Flagey, Heilig Kruisplein – 1050 Elsene

Volledig regement